Gary D. Barnett o możliwej wersji tej historii.

W rzeczywistości człowiek powinien być traktowany priorytetowo w wojnie politycznej. Jako cel wojskowy. . . Istota ludzka ma swój najbardziej krytyczny punkt w umyśle. Gdy umysł zostanie złamany, „zwierzę polityczne” zostaje uśmiercone bez konieczności postrzelenia kulą. - Podręcznik szkoleniowy amerykańskiej Centralnej Służby Wywiadowczej

Uważam, że konieczne jest zakwestionowanie absolutnie wszystkiego, zwłaszcza tego, co pochodzi z wątpliwych (wszystkich) źródeł „wywiadowczych”, rządów, polityków, większości „alternatywnych” mediów i wszystkich głównych służb wywiadowczych. Nie należy w nic wierzyć, jeśli nie można tego krytycznie zweryfikować i udowodnić, że jest to prawdziwe. W dzisiejszych czasach, kiedy kłamstwa i propaganda opanowują fale radiowe i zalewają umysły indoktrynowanych mas, nic nie może być uważane za pewne. W rzeczywistości, wojna psychologiczna przeciwko jednostkom na masową skalę jest stała, dlatego konieczne jest początkowo odrzucenie miękkiego sumienia i preferowanej sympatii, dopóki nie zostanie znaleziona prawda i nie zostanie udowodniona, że jest niepodważalna. Ta pozornie zimna reakcja może być ciężką pigułką, którą jednak należy połknąć, jeśli szuka się prawdy.

W odniesieniu do sagi Juliana Assange'a pojawia się wiele kontrowersji i pytań ze wszystkich stron. Zanim przejdę dalej, przyznam się, że przez krótki czas dałem się oszukać przez psychologiczną operację Assange'a, a nawet napisałem o niej krótki artykuł pięć lat temu. Przez cały czas wiedziałem, że jego aresztowanie i cała uwaga są wprowadzaniem w błąd i oszustwem, ale błędnie sądziłem, że jest prawdopodobnie tylko „ofiarą” wysiłków państwa, aby uciszyć whistleblowers i dysents. Osiągnięto ten pożądany rezultat, ale czy Assange był tylko niewinną ofiarą i bohaterem „alternatywnych” mediów, czy też uczestniczył w tym psychopatycznym spisku CIA, którego celem było stłumienie rzetelnego wywiadu ujawniającego prawdziwe zbrodnicze zachowania?

Zazwyczaj, gdy ktoś staje się celem ataku z powodu fałszywej i kłamliwej narracji o „bezpieczeństwie narodowym”, on i/lub jego organizacja jest surowo cenzurowana, jej treść jest skrajnie ograniczana lub eliminowana, a w niektórych przypadkach może zniknąć lub ulec jakiejś podejrzanej śmierci, ale w przypadku Assange'a stało się zupełnie odwrotnie. Jego tak zwana zbrodnia koncentrowała się na ujawnieniu (przecieku? Kto go wypuścił i dlaczego Assange go wypuścił?) nagrań przedstawiających brutalne zabójstwa niewinnych ludzi, w tym dziennikarzy w Iraku z rąk amerykańskiej armii. Amerykańska armia brutalnie morduje cywilów na całym świecie od tak zwanych początków państwa. Stany Zjednoczone są odpowiedzialne za mordowanie cywilów przez dekadę, a w wielu przypadkach demonstrują to zło w telewizji przy aplauzie swoich szalonych obywateli. A co z faktem, że Madeline Albright, ówczesna sekretarz stanu, przyznała, że wymordowanie 500 000 dzieci poniżej piątego roku życia było tego warte? Czyż nie była to jeszcze bardziej ohydna zbrodnia, która została zignorowana? To tylko jeden z przykładów amerykańskiego terroru wobec niewinnych.

Weźmy na przykład amerykańskie zbrodnie przeciwko ludzkości w Wietnamie, Iraku, Afganistanie, Syrii, Jemenie, Afryce, Iranie, Rosji poprzez amerykańską wojnę zastępczą na Ukrainie, w Palestynie i oczywiście w innych obszarach, także w naszym kraju. Tylko od II wojny światowej dziesiątki milionów cywilów zginęło z rąk USA bezpośrednio lub w ich imieniu, ale nigdy nie aresztowano morderców i ich najemników. Dlaczego więc Assange i co było prawdziwym celem? Dan Dicks wykonuje doskonałą pracę i wyjaśnia wiele z tego, jak można się przekonać w tym krótkim filmie, który niedawno opublikował.

Organizacja Wikileaks Assange'a od dawna była podejrzewana o operację CIA, a przed jego cierpieniem, w trakcie jego trwania i po nim nadal była opisywana w prasie z „alternatywnych” i mainstreamowych źródeł, a także ze tych, kontrolowanych przez CIA. Doniesienia o Assange'u nie były ukrywane, na bieżąco informowały o nimwszystkie źródła wywiadu. Obecnie jest nadal wszechobecny w kręgach mainstreamowych i „alternatywnych” i obejmuje cykle informacyjne.

To, co zaczęło się od Assanga w ambasadzie Ekwadoru, jego publiczne aresztowanie i wyciągnięcie z tej ambasady, co doprowadziło do uwięzienia w Belmarsh w Wielkiej Brytanii, było brutalne, a jego zdeformowany i szczupły wygląd sprawiał wrażenie okrutnego znęcania się lub torturowania. Mówiono, że był narażony na okropne warunki, ciężkie znieczulenie, które miało zakłócić funkcje mózgu i ciała, a wielu unikało możliwości, że wkrótce umrze w więzieniu; fizycznie złamana i bezbronna dusza. Jednak czas płynął dalej, a wraz z nim ciągłe doniesienia i prośby „alternatywnych” źródeł o jego uwolnienie.

Wydaje się, że procesy sądowe, tak zwane próby ekstradycji i ciągłe groźby wobec niego nie miały końca, a cały wywiad odbywał się swobodnie i otwarcie przez całą dekadę więzienia. Teraz dramat dobiegł końca, ponieważ Assange dobrowolnie przyznał się do tego, co nazywano zbrodniami przeciwko państwu, chociaż w rzeczywistości zbrodnie państwowe były dalece bardziej w ekstremalnych wymiarach i poza wyobraźnią, w rzeczywistości wszystko, o co Assange został oskarżony. Po tych wszystkich rzekomych torturach i narkotykach Assange po prostu wyszedł z więzienia, wyglądał na dobrze odżywionego, grubego, szczęśliwego i młodszego, i dostał przepustkę z powrotem do swojego kraju, jakby nic się nie stało. Jak to możliwe?

Przyznając się do winy, Assange faktycznie odzyskał wolność, a wiele obciążających dokumentów i e-maili przeciwko USA, ich kryminalnym politykom i zbrodniom wojennym zostanie prawdopodobnie zniszczonych. Co więcej, ustanowiony precedens jest niezwykle niebezpieczny, biorąc pod uwagę każdego, kto jest gotów ujawnić zbrodnie państwa. Powiedziałbym, że „dziennikarstwo” bardzo zaszkodziło, ale stało się to dawno temu, ponieważ prawdziwe i uczciwe „dziennikarstwo” dzisiaj w zasadzie nie istnieje. To porozumienie w sprawie przyznania się do winy będzie miało ogromny wpływ na eliminację przyszłych sygnalistów, hakerów i prawdomównych dziennikarzy, którzy będą mówić i ujawniać ten ohydny, zbrodniczy rząd i jego zbrodnie przeciwko ludzkości.

Czy Assange jest agentem CIA, bohaterem, czy też całe to cierpienie jest zainscenizowanym scenariuszem, którego celem jest osiągnięcie zamierzonego rezultatu, korzystnego tylko dla rządzącego kabała podziemnego państwa, jego pionków w rządzie, gangów przymusowych i kontrolowanych przez niego mediów? W końcu wiele spraw z przeszłości Assange'a i jego rodziny jest podejrzane.

Na tym etapie badań uważam, że Wikileaks jest i był przez cały czas operacją CIA. Chociaż moja opinia na ten temat będzie kontrowersyjna, dopóki nie udowodnię, że się mylę, opieram się na twierdzeniu, że wszystko to od początku było zaplanowaną operacją psychologiczną. Innego wniosku nie można wyciągnąć na podstawie niepodważalnych faktów.

To, co wiem bez wątpienia, to to, że to wszystko cuchnie i rodzi wiele innych pytań, na które nie ma odpowiedzi. Tylko z tego powodu trzeba być maksymalnie sceptycznym i znacznie bardziej krytycznym śledczym, jeśli rzeczywiście poszukuje się prawdy. To jest po prostu zbyt zagmatwane i zbyt delikatne, by zaakceptować to bez pełnego zbadania. Możecie się denerwować moimi wnioskami, jeśli chcecie, ale zawsze patrzcie głębiej, niż to, co wam wmawiają wasi manipulatorzy.

Zapanuj nad ich umysłami, a ich serca i dusze pójdą za nimi. (Autor nieznany)

Gary D. Barnett jest emerytowanym inwestorem, który od dwóch dekad pisze o wolności, polityce, ekonomii i historii. Jest przeciwny wszelkiej wojnie i agresji. Obecnie mieszka w Montanie.

The Current Assange Screenplay: Reality or Psyop? z 1.7.2024 na lewrockwell.com.