Paul Craig Roberts snuje swoje refleksie w szerszym kontekście.

Jeśli raport Sky News, który dotarł do mnie dziś rano, nie jest oszustwem, to rząd USA, który jest coraz bardziej postrzegany na świecie jako organizacja przestępcza, nie był w stanie przekonać sądów brytyjskich do ekstradycji Juliana Assange'a. Waszyngton nie był w stanie ani nie chciał dać Brytyjczykom gwarancji, że Assange nie będzie nadużywany i że jego prawa nie zostaną mu odebrane.

Wielu z nas uważa, że Assange został wystarczająco źle wykorzystany przez rząd brytyjski, który trzymał go w izolatce przez 62 miesiące, co jest masowym naruszeniem habeas corpus.

Być może „brytyjski wymiar sprawiedliwości” znudził się hańbą służenia Waszyngtonowi jako strażnik więzienny i uwięzienia człowieka, który nie został za nic skazany. Brązowe punkty, które Brytyjczycy dostawali od Waszyngtonu, zostały zrekompensowane pozornym współudziałem w akcie zemsty Waszyngtonu na dziennikarzu, który ujawnił niewygodne dla Waszyngtonu informacje.

Być może brytyjscy sędziowie zdecydowali, że 13 lat, które Waszyngton ukradł Assange'owi, jego żonie i dzieciom, wystarczyło. Być może Waszyngton zdecydował, że 13 lat więzienia Assange'a w takiej czy innej formie wystarczy, aby ostrzec wszystkich dziennikarzy znajdujących się w zasięgu Waszyngtonu, aby nie ujawniali zbrodni Waszyngtonu. Jakikolwiek był powód, Waszyngton zawarł ugodę, która ocaliła mu twarz i zakończyła prześladowania, które zniszczyły pierwszą poprawkę. W zamian za przyznanie się do winy w jednym z zarzutów „spisku w celu uzyskania i ujawnienia informacji dotyczących obrony narodowej”, Assange zostanie skazany na karę pozbawienia wolności w brytyjskim więzieniu.

Dla Assange'a to koniec jednego z najbardziej haniebnych epizodów w historii amerykańskiego rządu. Amerykanie nigdy nie pogodzą się z tą hańbą, którą Waszyngton nałożył na nich, ponieważ Departament Sprawiedliwości USA (sic) nadal praktykuje ją na samych amerykańskich obywatelach. Skorumpowany reżim Bidena, posługując się nielegalizowanymi wyrokami skazującymi i wymuszonym przyznaniem się do winy, skazał na więzienie tysiąc Amerykanów, którzy skorzystali z konstytucyjnego prawa do protestu, jako „buntowników”. Ten sam skorumpowany reżim ściga byłego i, według wielu, obecnego prezydenta USA, w tym jego prawników, na podstawie fałszywych oskarżeń. To mówi Amerykanom, że jeśli prezydent może być wykorzystany w ten sposób, to oni sami nie mają szans. W rezultacie strach powoduje, że Amerykanie rezygnują ze swoich praw i poddają się rosnącej tyranii Waszyngtonu.

Mój kraj jest zupełnie inny niż ten, w którym się urodziłem. Edukacja uniwersytecka i publiczna koncentruje się na nauczaniu, że Ameryka jest białym rasistowskim wyzyskiwaczem i że ludzie mogą urodzić się w niewłaściwym ciele, a płeć osoby jest teraz określana przez jej własne oświadczenie. Demokraci w USA i partie rządzące w Europie są zdeterminowani, aby zastąpić swoją ludność etniczną imigrantami-najeźdźcami. To, wraz z indoktrynacją w szkołach, niszczy cywilizację Zachodu. Politycznie i intelektualnie jest już bardzo mało zaangażowana. Białe uniwersytety są najbardziej zaciekłymi krytykami zachodniej cywilizacji.

Do listopada powinniśmy wiedzieć trzy rzeczy, które w zależności od tego, jak się potoczą, przyspieszą lub spowolnią naszą zagładę.

Po pierwsze, będziemy wiedzieć, co Demokraci zamierzają zrobić Trumpowi, a jeśli będzie to skandaliczne, czy ludzie zaakceptują to z obawy, że zostaną potraktowani jak protestujący 6 stycznia.

Następnie dowiemy się, czy odrzucenie partii rządzących w Europie w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego przełoży się na wybory krajowe we Francji. Jeśli tak, będzie to oznaczało powrót europejskiego nacjonalizmu i początek rozpadu NATO i podżegania USA do wojny.

Po trzecie, dowiemy się, czy Waszyngton i jego europejskie marionetki są na tyle szalone, by rozmieścić żołnierzy NATO na Ukrainie i nadal wystrzeliwać pociski w rosyjskich cywilów, tak jak Izrael robi to Palestyńczykom. Jeśli Putin zgodzi się na te prowokacje, tak jak na poprzednie, możemy mieć do czynienia z pojawieniem się rosyjskiego przywódcy wojennego, który zakończy nasze istnienie i istnienie Europy.

Fakt, że te trzy punkty nie znajdują się w centrum dyskusji na Zachodzie, oznacza brak informacji i gotowości na wypadek złego rozwoju wydarzeń.

Tymczasem amerykańska młodzież zmaga się z obowiązkami wojskowymi i deprogramowaniem jako obywatele zachodniej cywilizacji, którzy używają swojetelefony komórkowe w ciągłym poszukiwaniu rozrywki.

Julian Assange Is Free wyszedł 25.6.2024 na PCR.