Peter Koenig o tajemniczej abdykacji Klausa Schwaba.

„Przeciek” ukazał się 21 maja 2024 r. Klaus Schwab, „wieczny” dyrektor generalny i założyciel Światowego Forum Ekonomicznego (WEF), wycofuje się, nie w dół, tylko wstecz.  Od teraz nie będzie już przewodniczącym Forum w Davos, ale nadal będzie szefem zarządu – tam, gdzie przepływają pieniądze i gdzie podejmowane są strategiczne decyzje.

Innymi słowy, nadal będzie wpływać na to, jak WEF rozgrywa swoją dystopijną agendę, jak ciągła propaganda FEAR, taka jak fałszywa zmiana klimatu – która zniszczy rolnictwo jakie znamy, aby osiągnąć „zero netto” w wyimaginowanym roku docelowym, oczywiście przesuwalny, dostosowujący się do okoliczności dyktowanych „porządkiem opartym na regułach”, ponieważ CO2 jest naszym śmiertelnym wrogiem; a my, ludzkość, musimy „odbudować lepsze” – idiotyzm, stworzony jakieś 20 lat temu, choć niewielu rozumie, co to znaczy.
Schwab będzie bronił takich hegemonistycznych bzdur.

Podobnie jak w przypadku „zero”. Chętni pasterze tylko przytakują, gdy słyszą niektóre z tych zmyślonych, mądrze brzmiących, ale do szpiku kości głupich wyrażeń – ich wynalazcy śmieją się i patrzą, jak ignoranci podchodzą do bezsensownego sloganu.

Schwab nadal będzie hodował takie rzeczy – zamiast z przodu, teraz z tyłu; Mniej na oczach, mniej narażony na krytykę.

Kto zastąpi Klausa Schwaba na czele widocznego WEF? Żaden następca nie został oficjalnie ogłoszony, chociaż w tych dniach ciemność pochłonęła WEF i jego siostrzanych instytucji, Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), wykastrowanej i zakupionej przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ) i mniej widocznego, ale wciąż bardzo aktywnego Klubu Rzymskiego, -nic „oficjalnego”. Tak się składa, że wszystkie one mają siedzibę w Szwajcarii. Bez podatków. I immunitet dyplomatyczny.

Klausa Schwaba reprezentuje Børge Brende, były minister spraw zagranicznych Norwegii. Jest on potencjalnym następcą Klausa Schwaba, ale mówi się również o innych, takich jak Tony Blair, były premier Wielkiej Brytanii, sojusznik byłego prezydenta USA Busha, który wywołał wojnę w Iraku i pozostawił po sobie ponad milion ofiar, a także Christine Lagarde, obecnej prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) i byłej dyrektor zarządzająca MFW.

Warte uwagi jest również to, że rodzina Schwaba i jego dzieci są w ten czy inny sposób zaangażowane w działalność WEF. Każdy z nich może się pojawić i przejąć dowodzenie.

Na razie jednak nie można spodziewać się zasadniczych zmian w polityce i podejściu do spraw międzynarodowych. Forum Dystopijne prawdopodobnie kontynuuje próby przekształcenia świata w dystopijny raj dla bogatych i wpływowych.

Według Obrońcy (CHD) Schwab jest „postacią najpotężniejszych interesów globalistycznych – ‘controlligarchów’”. Kontroligarchia to termin, o którym należy pamiętać, gdy myślimy o grupie tyranów, żądnych władzy miliarderów-psychopatycznych świrów, którzy nadal będą udawać, że rządzą światem, jeśli to możliwe, z WEF jako swoją platformą, tak długo, jak my, ludzie, im na to pozwolimy.

86-letni Klaus Schwab założył WEF w 1971 roku, wówczas Europejskie Forum Zarządzania, a w 1987 roku zostało przemianowane na Światowe Forum Ekonomiczne. Ten instytut non-profit został założony w celu promowania „odpowiedzialności interesariuszy”, niezależnie od tego, co to oznacza, a co Schwab wymyślił i nadal lubi stosować.

Cytuję The Defender: WEF jako organizacja pozarządowa ma niezwykłe dochody: USD i rezerwy gotówkowe w wysokości 200 milionów franków szwajcarskich (219,5 miliona USD). Prawdopodobnie to jedna z najbogatszych organizacji pozarządowych na świecie.

Teraz będzie ona promowana pod nowym hasłem – a po zmianie kierownictwa jeszcze bardziej – „Współpraca publiczno-prywatna”. Bank Światowy i podobne neoliberalne agencje nazywały to wcześniej „partnerstwem publiczno-prywatnym”, co jest innym terminem dla „kapitalizmu zainteresowanych stron” – inna pisownia, zasadniczo to samo znaczenie: fundusze inwestycyjne pochodzą z sektora publicznego, a zyski trafiają do partnera prywatnego. I zgadnij, kto ponosi straty, jeśli nie ma zysku?

Według portalu The Defender (CHD, 21 maja 2024 r. ) rzecznik WEF powiedział, że organizacja „przekształci się z platformy zwoływania spotkań w wiodącą globalną instytucję współpracy sektora publicznego i prywatnego”.

Nie ma wątpliwości, że „zwołania” nadal będą miały miejsce w Davos, San Francisco, Dubaju, Chinach – i wszędzie tam, gdzie biznes i polityka zechcą ocierać się łokciami i gdzie mogą płynąć duże pieniądze. I zawsze w pobliżu lotniska, gdzie może wylądować ponad tysiąc prywatnych samolotów, ponieważ ci menedżerowie najwyższego szczebla i miliarderzy mogą uczynić błękit nieba „szkodliwym” przez CO2, który sami produkują.

Widzicie, CO2 jest tym, co ogrzewa Ziemię i usprawiedliwia „zero netto” – koniec rolnictwa, głód i miejmy nadzieję, że doprowadzi do przedwczesnej śmierci i szybkiego wyludnienia w przypadku Wielkiego Resetu WEF i Agendy ONZ 2030. Jest to cel numer jeden psychopatów WEF, ONZ i WHO – stopniowo, ale tak szybko, jak to możliwe, pozbyć się jak największej liczby „niepotrzebnych zjadaczy”. Tak powiedział Izraelczyk Yuval Noah Harari, bliski powiernik i doradca Klausa Schwaba.

Nawiasem, jako zagorzały zwolennik „czystego zera”, „odbudowy lepszego” i niesławnej „zmiany klimatu”, być może Klaus Schwab wystąpi w swojej nowej roli i będzie w stanie wyjaśnić, dlaczego zdecydowanie największy, najbardziej zbrodniczy i brutalny emitent CO2 - USA/NATO i zachodnia armia nie są związane z „czystym zerem” – lub jako współtwórca niesławnego oszustwa „zmiany klimatu”. Przecież w ciągu ostatnich 60 lat nieustannie bombardowały, strzelały i zabijały w co najmniej 30 konfliktach, zabijając miliony ludzi, uwalniając miliony ton CO2.

I być może, tylko Schwab na swojej nowej platformie „publiczno-prywatnej współpracy” otrzyma doradcę, który powie mu, że CO2 jest obok tlenu najważniejszym gazem do życia. Życie na Ziemi nie mogłoby oddychać i przetrwać bez dwutlenku węgla, który drzewa, głównie lasy tropikalne, przekształcają w tlen. Jeśli protegowany Schwaba, Bill Gates, chce wycinać lasy tropikalne, ma to swój cel.

Nie wolno nam zapominać o agendzie WEF w regionie Vax. Podczas ostatniej akcji w Davos w styczniu 2024 roku Schwab, Gates i Tedros chwalili się pojawieniem się nowego wirusa, potencjalnie bardziej śmiercionośnego od metalu, zwanego Wirusem „X”. Nie został jeszcze zidentyfikowany, ale jest już „gdzieś tam”.

Naprawdę. Uwierzylibyście w takie bzdury? Przepraszam za język, ale nie ma lepszego słowa.

Co więcej, dyrektor generalny Pfizer Albert Bourla miał odwagę powiedzieć ludziom podczas spotkania w Davos w 2024 roku: „Już pracujemy nad szczepionką” – dla nowego – nieznanego jeszcze – wirus „X”.

Oprócz prób wyludnienia świata wszelkimi sposobami, Schwab, niewyrafinowany niemiecki dyktator, z pewnością wykorzysta swoje zakulisowe platformy, aby dalej zmuszać rządy do „właściwego postępowania” lub w inny sposób zrealizowania swoich szalonych marzeń o w pełni zdigitalizowanym świecie, w którym sztuczna inteligencja (AI) i ludzkość połączą się w transhumanizm, manipulowany przez szkodliwe, często śmiertelne mikrofale 5G, a wkrótce 6G. Czwarta rewolucja przemysłowa nadchodzi!

Jeśli Schwab będzie miał ostatnie słowo, ludzkie życie stanie się produktem ubocznym w pełni zdigitalizowanego, zrobotyzowanego świata. Ale ponieważ wola narodów przeważa, Schwab i WEF nie będą miały ostatniego słowa.
*
Przyjrzyjmy się, jak zapowiedź Schwaba o „rezygnacji” „przeciekła” do mediów. Dość nietypowo itajemniczo; brak szczegółów; brak konkretnego powodu i uprzedniego ostrzeżenia, co jest zazwyczaj pompatycznym stylem organizacji typu WEF. Dziwne.

Pisząc artykuł o Schwabie / WEF, Michael Nevradakis powołał się na „weryfikatorów faktów”, którzy musieli obalić pogłoski, że Schwab może być poważnie chory, a nawet zmarł.

Zazwyczaj, gdy w grę wchodzą „fact-checkers”, jest w tym coś podejrzanego. Tak jak nie ma dymu bez ognia.

W dzisiejszych czasach dzieją się dziwne rzeczy – czasy się zmieniają (Piosenka Boba Dylana z 1964 roku poprzedzająca „kwiatową rewolucję” z lat sześćdziesiątych) i to pod wieloma względami. Na Netanjahu, Tedrosa, być może nawet Billa Gatesa, Clinton i być może wielu innych wydawane są nakazy aresztowania i inne „nakazy aresztowania”.

Na Ukrainie i w Gazie/Palestynie toczą się dwa krwawe konflikty, a krew, głęboka ciemna krew, jest na rękach, twarzach i umysłach „przywódców” zachodniego świata – prawie wszystkim z nich „wszczepił” swoją rolę przywódczą Klaus Schwab.

Schwab wielokrotnie chwalił się: „Jesteśmy dumni, że udało nam się zinfiltrować rządy na całym świecie dzięki naszym młodym globalnym liderom (YGL)”. Wymieńmy chociaż kilka z nich: Gates (podopieczny Schwaba i międzynarodowy vaxx car), Merckel (Niemcy), Trudeau (Kanada), Macron (Francja), Rutte (Holandia), Jacinda Ardern (Nowa Zelandia – i wielu innych.

Przyszłość WEF dopiero się ukaże. Słuszne pytanie, które zadaje sobie wielu „przeciwników” WEF: Czy WEF powinien mieć przyszłość?

WEF’s Klaus Schwab Steps Back. What Does It Mean? ukazał się 23.5.2024 na Global Research.