Rachunki bankowe obywateli są powiązane z wynikami posłuszeństwa – pisze Ethan Huff.

Nasi północni sąsiedzi wdrażają nowy system zwany „otwartą bankowością”, łączący rachunki bankowe obywateli z nowym systemem kredytu społecznego.

W następstwie konwoju ciężarówek (tzw. Freedom Convoy) i innych znaczących protestów przeciwko „pandemicznej” tyranii koronawirusa Wuhan (COVID-19) w Kanadzie, reżim Justina Trudeau radykalizuje krajowy system bankowy, aby znacznie utrudnić obywatelom wypowiedzenie się przeciwko korupcji politycznej.

Zwolennicy paradygmatu bankowego związanego ze społeczną oceną kredytową twierdzą, że sprawi on, iż kanadyjskie banki będą bardziej „integracyjne”, umożliwiając im łatwy dostęp do danych użytkowników na żądanie, a jednocześnie będą w stanie dzielić się informacjami między sobą.

Partner Banku Światowego, Open Banking Excellence (OBE), który powstał w Wielkiej Brytanii, obecnie z dumą chwali się, że w Kanadzie włącza Social Credit Score do informacji bankowych ludzi. W ten sposób Kanadyjczycy prawdopodobnie uzyskają cyfrową „gotówkę” i tożsamość w „wygodnym”, uniwersalnym i „inkluzywnym” miejscu.

„Chodzi o bardziej sprawiedliwe, integracyjne i otwarte społeczeństwo” – powiedziała Helen Child, założycielka OBE, nie zapominając użyć wszystkich popularnych, modnych słów, aby jej projekt brzmiał jak spełnienie marzeń całego świata.
 
Niepokojące jest to, że OBE działa już w około 40 różnych krajach i twierdzi, że jego celem jest „stworzenie wyjątkowych platform i treści promujące dzielenie się wiedzą, nowe myślenie i partnerstwa w sektorze – katalizują przyjęcie otwartych finansów i danych dla lepszej integracji finansowej na całym świecie”.

Użycie przez panią Child terminu „społeczeństwo otwarte” jest niepokojące, ponieważ jest to ideologia propagowana przez międzynarodowego miliardera i agitatora George’a Sorosa. Zakłada on otwarte granice, brak więzień i niekontrolowaną przestępczość bez kar, co uzasadnia „postępowymi” zmianami na świecie.

W jaki sposób zmuszani będą Kanadyjczycy i inni ludzie na całym świecie do utrzymania wysokiego kredytu społecznego, aby mogli kupować i sprzedawać, w ramach „integracji” i „sprawiedliwości” - nie jest znane. Przedstawiciele OBE i inni zwolennicy tej konstrukcji nigdy tak naprawdę nie powiedzą.

„Wspiera włączenie finansowe” – to wszystko, co Child ma do powiedzenia na temat tego systemu.

Z tego wszystkiego jasno wynika, że Child ma oko tylko na system gromadzenia danych. Dane gromadzone przez jej grupę w celu uzupełnienia społecznego wyniku kredytowego są cenne, zwłaszcza w czasach, gdy świat pogrąża się w bezgotówkowej przepaści.

"Nie ma łatwiejszego sposobu na kontrolowanie mas, niż kontrolowanie ich dostępu do pieniędzy i ich zdolności do kupowania, handlu i swobodnego poruszania się" - ostrzega Slay News.

Kanadyjska prasa wpadła bezpośrednio na to, co najwyraźniej myśli Child, wyjaśniając, że jednym z największych obszarów wzrostu w sektorze finansowym jest rating kredytowy.

„W ramach otwartej bankowości kredytodawcy mogliby mieć bezpośredni dostęp do danych bankowych danej osoby, dzięki czemu moglibyśmy spojrzeć na wyniki niekredytowe” – wyjaśnia Press. „Konsumenci mogą również wykorzystać je do budowania swojej zdolności kredytowej, na przykład poprzez wykazanie wiarygodności płatności czynszu”.

Innymi słowy, celem jest ocena czegoś więcej niż tylko zdolności kredytowej danej osoby, aby ustalić, czy jest ona godna udziału w nowej globalnej gospodarce.

Należy pamiętać, że Kanada jest wielkim prześladowcą „mowy nienawiści”. Można sobie tylko wyobrazić, jak ludzie, którzy zostaną uznani za winnych popełnienia czegokolwiek „nienawistnego”, obniżą swój społeczny wynik kredytowy, uniemożliwiając im angażowanie się we wszystko, co ma związek z biznesem i finansami.

Stało się to podczas konwoju kierowców ciężarówek i tak się stanie, uzupełniając OBE i jego „inkluzywne” plany finansowe.

Więcej powiązanych raportów na temat egzekwowania systemów oceny społecznej można znaleźć na stronie Tyranny. news.

Canada rolling out social credit system, citizens’ bank accounts linked to obedience scores wyszedł 20.3.2024 na naturalnews.com.