twierdzi Paul Craig Roberts.

Nie zniechęcaj się niepokojącym tytułem. To nie jest "teoria spiskowa". To jest informacja faktograficzna, o czym przekonacie się czytając dalej.

Wszyscy muszą zrozumieć, że elita rządząca w Stanach Zjednoczonych wdraża decyzję o nowej definicji demokracji w sposób, który eliminuje demokrację, czyniąc Kongres bezużytecznym, głosowanie bezużytecznym i odrzuca konstytucję jako przestarzały dokument nie odpowiadający władzy, jaką elita rządząca zamierza sprawować nad Amerykanami i resztą świata.

Postanowiono przedefiniować demokrację z woli ludu w celu ochrony „świętości instytucji demokratycznych”. Co to są „instytucje demokratyczne”? Nie są to instytucje takie jak Kongres i rząd przedstawicielski, czy rządy prawa i niezawisłe sądownictwo, które obecnie uważamy za instytucje demokratyczne. „Instytucje demokratyczne” to instytucje cenzury, takie jak kompleks wojskowo-bezpieczeństwa, Departament Stanu, NATO, CIA, FBI, MFW, Bank Światowy, organizacje pozarządowe, Atlantic Council, Aspen Institute, Presstitutes, Black Rock, JP Morgan/Chase i inne instytucje tworzące konsensus, które ustalają agendę i kontrolują narrację. Wyrażanie sprzeciwu wobec konsensusu wypracowanego przez te elitarne instytucje jest uważane za „atak na demokrację”. Innymi słowy, „demokracja” jest własnością elitarnych instytucji, a nienaruszalność tych elitarnych instytucji musi być chroniona przed ludźmi, których Hillary Clinton określiła jako „żałosnych Trumpa”. Wola ludu została usunięta z obrazu.

Możesz być zaskoczony, ale uniwersytety (takie jak Stanford), duże korporacje, zwłaszcza firmy technologiczne i media społecznościowe, wydziały prawa, stowarzyszenia medyczne oraz gubernatorzy i członkowie Kongresu związani z WEF, akceptują redefinicję demokracji, która wyklucza wolę ludu. Podkreślił, że konstytucja jest sprzeczna z władzą, jaką zamierza sprawować nad obywatelami. W czasie, gdy piszę ten artykuł, Departament Stanu jest zajęty pracą utrudniającą dochodzenie Izby Reprezentantów w sprawie sposobu, w jaki władza wykonawcza wykorzystuje pieniądze podatników do cenzurowania tego, co możemy usłyszeć o Covid, „szczepionce” Covid, oszustwach wyborczych, wojnie na Ukrainie, Iranie, Rosji, Chinach, itp.

16 lutego Tucker Carlson przeprowadził wywiad z Mike'em Benzem, czołowym ekspertem w dziedzinie cenzury. Oto pełne i dokładne wyjaśnienie tego, kto nami rządzi – a nie, nie są to Rothschildowie i Bilderbergowie – i dlaczego rząd USA postanowił tak głęboko zbezcześcić Pierwszą Poprawkę: https://tuckercarlson. com/uncensored-the-national-security-state-the-inversion-of-democracy/.

Decyzja została podjęta i jest obecnie realizowana. Oznacza to, że represje zostaną wykorzystane do przekształcenia całego Internetu i mediów społecznościowych w ministerstwo propagandy służącej oficjalnej narracji. Wszystkie nadzieje, jakie libertarianie pokładali w wolności słowa, jaką daje Internet, okazały się płonne. Już teraz widać, w jakie kłopoty wpakował się Elon Musk za umożliwienie wolności słowa na X. Rząd rozpoczął dochodzenie w sprawie Muska i jego firm. Stan Kalifornia i Unia Europejska podjęły kroki przeciwko Elonowi Muskowi, aby zmusić go do przekazania cenzurowanemu przemysłowi informacji dostarczonych przez poprzedniego właściciela, informacji wykorzystywanych w programach sztucznej inteligencji do określania, kogo zakazać i które tweety usunąć.

Alternatywne media i media społecznościowe będą wkrótce istnieć jedynie jako strony propagandowe dla „elitarnych instytucji budujących konsensus”.

Rozpad cywilizacji Zachodu postępuje tak szybko, że nie nadążam za nim nawet pracując na pełen etat. Jak informowałem wczoraj, rząd francuski właśnie uznał prawdę medyczną za przestępstwo, a WHO zamierza to zrobić w maju tego roku. Ludzie nie mają już kontroli nad swoimi decyzjami zdrowotnymi.

Rząd USA nie tylko pozostawia granice USA szeroko otwarte dla „kolorowych ludzi”, ale Waszyngton dostarcza również organizacjom pozarządowym, które werbują imigrantów-najeźdźców, setki milionów dolarów.

To się nie może zdarzyć, powiadasz? Ależ dzieje się to na naszych oczach.

Nieufni Amerykanie są ekspertami w ucieczce przed niepokojącymi złymi wiadomościami. W ten sposób utorowali sobie drogę do tyranii. Łatwo jest narzucić tyranię ludziom, którzy ufają swoim konstytucyjnym prawom i integralności swoich instytucji. Im bardziej patriotyczna populacja, tym bardziej podatna jest na oszustwa i zdradę ze strony rządu. Spróbuj powiedzieć patriotom, co się z nimi dzieje, a oni nazwą cię komuchem za mówienie źle o ich ukochanym kraju.

Chrześcijańscy ewangelicy nie rozwijają żadnego oporu wobec zła, które pochłania nas, ponieważ zostały one wyprane z mózgu, aby uciec od niego, biorąc je do nieba. Wzrost zła jest w rzeczywistości ich ucieczką z grzesznego świata do nieba. Im więcej zła, tym szybciej uciekają.

Większość innych liberalnych interwencjonistów i hegemonistycznych neokonserwatystów nauczano, że Ameryka jest wyjątkowa i niezastąpiona, jeśli coś może pójść nie tak.

Połączcie te blokery świadomości z tym, że niewygodne prawdy są złymi wiadomościami, które zniechęcają, a cenzura jest wprowadzana jako kwestia bezpieczeństwa narodowego z argumentem, że czyni nas bezpiecznymi i „chroni demokrację”.

W rezultacie kryminalizacja prawdy postępuje naprzód. Nawet słowo „prawda” powinno stać się słowem nienawiści, którego nie wolno wypowiadać.

Wszystkie informacje, które przechowujecie i które pomagają wam zrozumieć tyranię, która nas pochłania, powinny być przechowywane na dyskach flash, a nie w chmurze, ponieważ wszystkie informacje podważające „instytucje budujące konsensus” zostaną przesłane do czarnej dziury w pamięci.

Uwaga: w 47-48 minucie wywiadu (brak linku do wywiadu w tekście źródłowym - uwaga redaktora) wyjaśniono redefinicję demokracji. Ponieważ w Stanach Zjednoczonych jest więcej agencji rządowych walczących o śmierć Pierwszej Poprawki niż kiedykolwiek słyszałeś, obejrzyj godzinny film kilka razy, aby zdać sobie sprawę, jak głęboka jest królicza nora.

Uwaga: Rada Atlantycka, jedna z głównych antydemokratycznych „organizacji budujących konsensus (fałszywa narracja)”, jest prawdopodobnie powiązana ze skandalem Burism/Hunter Biden. Ukraińska firma Burisma umieściła Huntera Bidena w swoim zarządzie i zapłaciła mu duże sumy pieniędzy za ochronę ojca przed oskarżeniem firmy przez ukraińskie władze. Wiceprezydent USA Biden przyznał w telewizji, a nawet był dumny, że wykorzystał miliardy dolarów amerykańskich podatników, aby zagrozić Ukrainie, że jeśli Ukraina nie uwolni prokuratora, wstrzyma pomoc USA, co było propozycją, którą Ukraina nie mogła odrzucić. Członkini Rady Atlantyckiej, Sally Painter, jest ścigana przez amerykański Departament Sprawiedliwości w sprawie nielegalnego lobbingu na rzecz Birmy. Ona i była członkini zarządu Rady Atlantyckiej Karen Tramontan stworzyły partnerstwo między Radą Atlantycką a Burismą.

Burisma przekazała Radzie Atlantyckiej 300 tysięcy dolarów. Być może była to nagroda za wystąpienia przedstawicieli Burism na forach Rady Atlantyckiej oraz za wystąpienia prestiżowych członków Rady Atlantyckiej na konferencji o Burism na Ukrainie w 2018 roku. Wszystko po to, aby pokazać ukraińskim prokuratorom amerykańską ochronę społeczeństwa.

W 2021 roku ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich przekazała Radzie Atlantyckiej ponad 1 milion dolarów, a Ministerstwo Spraw Zagranicznych ZEA dodało kolejne 100-250 tysięcy dolarów. To może być cena za wykorzystanie swoich wpływów przez Radę Atlantycką, aby ONZ wybrała ZEA na miejsce konferencji klimatycznej w 2023 roku.

Najwyraźniej Rada Atlantycka nie ujawniła wymaganych lub właściwych informacji na temat darowizn ZEA.

Rada Atlantycka, główny członek antydemokratycznego przemysłu cenzury, jest wspierana przez nieszczęśliwych i nieświadomych amerykańskich podatników poprzez dotacje z pieniędzy Departamentu Obrony, Stanu i Energii oraz Amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego. Jest więc oczywiste, że „nasz” rząd w Waszyngtonie finansuje zastąpienie amerykańskiej demokracji podporządkowanej woli narodu - rządową ochroną elitarnych instytucji, które zmieniły definicję demokracji na służbę ich programom.

Oto inni główni darczyńcy Rady Atlantyckiej: Adrienne Arsht, Facebook, Goldman Sachs, Fundacja Rockefellera, brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Wspólnoty Narodów, Zjednoczone Emiraty Arabskie, szwajcarska firma System Capital Management, Abu Dhab National Oil Company, szwedzkie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Departament Stanu USA, Ambasada Bahrajnu, Ambasada Japonii, Ministerstwo Obrony Finlandii, Minister Obrony Litwy, Ministerstwo Obrony Norwegii, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Norwegii, Chevron Corporation, Google, Crescent Petroleum John D. and Catherine T. MacArthur Foundation, Raytheon Technologies, John F. W. Rogers (Goldman Sachs), Carnegie Corp of New York, Delegacja UE w USA, Departament Spraw Zagranicznych Niemiec, JP Morgan Chase Foundation, Departament Obrony USA, Departament Energii USA, Fundacja Charlesa Kocha. Amazon, Verizon, Pfizer, Aramco, Lockheed Martin, Omidyar Network.

 Wszystkie te informacje są dostępne na stronie internetowej Rady Atlantyckiej

Nie, to nie jest teoria spiskowa.

2024 Is the Last Year of Free Speech and Democracy in the Western World ukazał się 19.2.2024 na paulcraigroberts.org.